služby

Soukromé akce    Dárkové poukazy    Školní plavby    Senioři    Plavby se středověkými řemesly    Pirátské plavby    Plavba s kouzelníkem    Ochutnávky vín 

1. Svatby

Užijte si Váš svatební den v netradičním prostředí Restaurační a výletní lodi Arnošt z Pardubic. Loď je ideálním místem pro uspořádání Vaší svatební hostiny či celého svatebního dne. Jsme schopni zajistit Váš svatební den, počínaje obřadem až po večerní párty. Obřad lze po dohodě realizovat přímo na lodi, případně na mole před lodí. Svatební hostinu Vám postavíme na míru dle Vašich představ a požadavků, stejně tak občerstvení v průběhu celého dne. Pro Vaši svatbu jsme schopni zajistit živou či reprodukovanou hudbu, nebo služby DJ.

Variant Vašeho svatebního dne je mnoho. Vše záleží na Vašem přání a na osobní domluvě.

 

2. Soukromé akce

Soukromé akce jako např.: oslavy narozenin či jiných událostí, firemní akce či večírky nebo jen setkání s přáteli uspořádáme dle Vašich představ. Co se občerstvení týče, jsme pro Vás schopni vytvořit menu přímo na míru, případně raut či gril párty. 

Čas vyplutí a délku plavby přizpůsobíme Vašim požadavkům.

 

3. Dárkové poukazy

Prodej dárkových poukazů je nyní pozastaven.

 

4. Školní plavby

Plavby jsou vhodné nejen pro děti školního věku, ale také pro předškoláky, tábory, apod. Jsou organizovány převážně v dopoledních hodinách, v případě volného termínu akceptujeme Váš požadavek na čas vyplutí. V případě potřeby se můžeme plavit i v odpoledních hodinách. Plavbu je možné ladit i trochu soutěžně formou kvízu. Pro děti připravíme několik otázek souvisejících s plavbou a děti se sledováním řeky Labe a okolí snaží otázky zodpovědět. Pro zpestření plavby jsme schopni zajistit i některé ze středověkých řemesel (mincířství, kovotepectví, drátenictví, aj.), kdy si všichni pasažéři sami vyzkouší vyrobit drobné předměty, které jim zůstanou jako památka na návštěvu naší lodi.

Nabídnout můžeme také drobné občerstvení (perník, pitíčko, zmrzlinu) nebo obědy za příznivé ceny. Nebojte se nás kontaktovat ani v případě, že máte menší počet dětí a náklady Vám přijdou vysoké. Pokusíme se Vám zprostředkovat plavbu s jinou skupinou a náklady se tím poníží.

Varianty plaveb pro školy


Plavba směr Srnojedy

plujeme osídlenou částí Pardubic mezi sídlištěm Závodu Míru a Polabinami. Cestou proplouváme pod 3 mosty a u Rosic nad Labem se loď otáčí a pluje zpět. 

Plavba trvá 1 hodinu. Cena plavby 2 900,- Kč.

Plavba do Brozan a zpět

proplouváme přes jez, kde je loď v plavební komoře přepouštěním vody vyzvednuta na vyšší hladinu. Po vyplutí z plavební komory plujeme kolem soutoku s další pardubickou řekou Chrudimkou, kolem loděnic a poté volnou přírodou kolem chatových osad. Během plavby je z několika pohledů vidět Státní hrad Kunětická hora. U obce Brozany se otáčíme a plujeme zpět do přístaviště v Pardubicích.

Délka plavby 1,5 nebo 2 hodiny. Cena plavby 4 350,- nebo 5 800,-Kč.

Plavba do Kunětic a zpět

proplouváme přes jez, kde je loď v plavební komoře přepouštěním vody vyzvednuta na vyšší hladinu. Po vyplutí z plavební komory plujeme kolem soutoku s další pardubickou řekou Chrudimkou, kolem loděnic a poté volnou přírodou kolem chatových osad. Zhruba po hodině plavby míjíme soutok s řekou Loučnou. Během plavby je z několika pohledů vidět Státní hrad Kunětická hora. V Kuněticích se loď otáčí u starého mostu a pluje zpět. Můžete zde však také vystoupit a absolvovat dále vlastní program. Ke Státnímu hradu Kunětická hora je to cca 1,5 km, stejně tak k Perníkové chaloupce. Zpět do Pardubic můžete využít linky MHD.

Délka plavby 3 hodiny. Cena plavby 8 700,- Kč.

 

5. Senioři

Pro naše seniory uskutečníme plavby v čase, který vám bude vyhovovat. V případě volného termínu akceptujeme váš požadavek na čas vyplutí.

Plavba směr Srnojedy

plujeme osídlenou částí Pardubic mezi sídlištěm Závodu Míru a Polabinami. Cestou proplouváme pod 3 mosty a u Rosic nad Labem se loď otáčí a pluje zpět. Plavba trvá 1 hodinu.

Plavba do Brozan a zpět

proplouváme přes jez plavební komorou, kde je loď přepouštěním vody vyzvednuta na vyšší hladinu. Po vyplutí z plavební komory plujeme kolem soutoku s další pardubickou řekou Chrudimkou, kolem loděnic a poté volnou přírodou kolem chatových osad. Během plavby je z několika pohledů vidět Státní hrad Kunětická hora. U obce Brozany se otáčíme a plujeme zpět do přístaviště v Pardubicích. Délka plavby 1,5 nebo 2 hodiny.

Plavba do Kunětic a zpět

proplouváme přes jez plavební komorou, kde je loď přepouštěním vody vyzvednuta na vyšší hladinu. Po vyplutí z plavební komory plujeme kolem soutoku s další pardubickou řekou Chrudimkou, kolem loděnic a poté volnou přírodou kolem chatových osad. Zhruba po hodině plavby míjíme soutok s řekou Loučnou. Během plavby je z několika pohledů vidět Státní hrad Kunětická hora. V Kuněticích se loď otáčí u starého mostu a pluje zpět. Délka plavby 3 hodiny.

 

6. Plavby se středověkými řemesly

V průběhu plavby se středověkými řemesly Vás řemeslníci seznámí s tradičními řemesly počínaje středověkem. Dozvíte se něco o historii řemesla, jeho vývoji a po předvedení výroby od řemeslníků budete mít možnost si řemeslo sami vyzkoušet a vlastní rukou vyrobit výrobky, které Vám zůstanou jako památka na tuto akci. Mezi tradiční řemesla patří drátenictví, mincířství, ruční tisk, kovotepectví, svíčkařství, perníkářství, apod.

Středověká řemesla lze také využít při školních, soukromých i firemních plavbách, jako zábavu pro pasažéry. Účast řemeslníků a řemesel vždy dle dohody.

 

7. Pirátské plavby

Ještě jste nezažili plavbu na lodi s bandou pirátů a nebojovali o pirátský poklad?
My vám to vše umožníme! Připravíme pro Vás akci, na kterou jistě nezapomenete. Máme dvě varianty této zábavné plavby!

1. varianta

Naši loď vyzdobíme v pirátském stylu a vyplujeme směrem na Kunětice. Po dobu první části plavby, která bude trvat cca 1,5 hodiny, si Vás piráti rozdělí do skupin a začne se soutěžit. Kotvu pak vyhodíme v Kuněticích nedaleko gotického hradu Kunětická hora. Ve skupinách se s piráty vydáte do okolí hradu, kde budete při rozličných soutěžích, jako je např. střelba z kuše či samostřílu, bojovat o maximální počet zlaťáků. Po návratu na naši pirátskou loď vyhodnotíme soutěže a nejúspěšnější skupina získá pravý pirátský poklad do svého držení. Jak s ním kdo naloží, je jen a jen jeho věc... Jídlo a pití připravíme dle Vašich požadavků a přání.

Tato varianta pirátské plavby je vhodná především jako akční firemní či soukromá párty s účastí do 50 osob.

2. varianta

Naši loď vyzdobíme v pirátském stylu a vyplujeme směrem na Kunětice. Po dobu plavby Vás skupinka pirátů zasvětí do tajů pirátského umění s Vaší osobní účastí při soutěžích. Před koncem plavby vyhodnotíme soutěže a všichni pasažéři si odnesou drobné pozornosti jako památku na tuto akci. Tato plavba trvá celkem 3 hodiny.

Tuto variantu pirátské plavby jsme připravili do ročního kalendáře akcí a je vhodná především pro děti od cca 5 let.

 

8. Plavba s kouzelníkem

Při plavbách s kouzelníkem se dozvíte něco z tajů magie. Kouzelnická plavba se skládá ze tří částí, nejprve probíhá mikromagie u jednotlivých stolů, následuje společné představení na spodní palubě a na závěr se modelují balónky.

 

9. Ochutnávky vín

Ochutnávkami vín Vás bude provázet sommeliér, který vybírá vína a v závislosti na délce plavby i počet vzorků. Ochutnávku vín lze sjednat i pro Vaši soukromou akci.

 

3.1. 2022

Vážení hosté, 

z důvodu chystané rekonstrukce je nyní provoz lodi a restaurace přerušen. O obnovení provozu vás budeme předem informovat.

Děkujeme za pochopení a budeme se těšit na opětovné setkání na palubě!

Aktuální jízdní řád

uterý28.3./plavba bude upřesněna

středa29.3./plavba bude upřesněna

čtvrtek30.3./plavba bude upřesněna

pátek31.3./plavba bude upřesněna

sobota1.4./plavba bude upřesněna

neděle2.4./plavba bude upřesněna

pondělí3.4./plavba bude upřesněna

INFO/ Rezervace na plavby nutná!

Vyplouváme vždy z Pardubic.

více
plaveb

Provozovatel
Dopravní podnik města Pardubic a.s.

Díky podpoře Statutárního města Pardubic a Dopravního podniku města Pardubic a.s. se k vám vrací ve zbrusu novém kabátě zmodernizovaná výletní loď.

Neváhejte, rezervujte si svou plavbu a užijte si krásný rodinný výlet nebo uspořádejte společenskou či firemní akci. Na lodi se o vás bude starat profesionální obsluha a k dispozici je vám restaurace s kvalitní kuchyní.

Partneři projektu / děkujeme za podporu

  • staubli
  • autosko hak
  • gasco
  • správa a údržba silnic
  • ježek catering